Yemek Odası Modelleri Ve Fiyatları

Zarif ve Şık Yemek Odası Takımları

Yemek Odası Modelleri Günlük yaşamın yoğun temposunun ardından ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş sohbetler eşliğinde yemek saatlerini zarif ve şık tasarıma sahip yemek odanızda keyifle geçirebilirsiniz. Yemek Odası Evinizin en önemli parçalarından olan yemek odasını yemek takımları ve diğer aksesuarlarla kendi zevkinize uygun özgün bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Aynı zamanda şık bir yemek odasına sahip olmak ağırladığınız misafirlere özel olduklarını anlatmanın etkileyici bir yoludur.

Yemek Odası Takımı Modelleri

Günümüzde yemek odası takımları yalnızca yemek vakitleri için değil diğer zamanlarda da şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacak şekilde tasarlanır. Misafirlerinizi ağırladığınız yemekli davetlerinizin dışında yemek odası modeline ve alanın tamamına uygun aksesuarlarla oldukça şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Salon ile yemek odasının aynı alanda olduğu durumlar için de kullanışlı ve şık yemek odası modellerini görebilirsiniz. Hem alandan tasarruf etmenizi sağlayacak hem de modern bir tarz yakalayacağınız yemek odası modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer salon ve yemek odasını aynı alan içerisinde birleştirdiyseniz salon oturma grubunuz ile aynı döşemeye sahip sandalyeleri tercih etmelisiniz. Salonunuzda diğer mobilyaların renkleri ile uyumlu parçaları kullanmalısınız. Takım olarak almak yerine yemek odanızı kendi zevkinize ve diğer mobilyalara uygun parçaları birleştirerek kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz. Salon koltuk takımında bulunan detayları göz önünde bulundurarak yemek odası seçimi yapın. Deri detayların olduğu bir salon koltuk takımına sahipseniz sandalyelerinizde deri detayını kullanabilirsiniz. Son dönemlerde sandalyelerin yanı sıra puflarda ön plana çıkmaya başladı. Sizde sandalyelerin yanı sıra puf kullanarak farklı ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yemek odası modellerinde genelde masa, gümüşlük ve konsollarda cilalı ve pürüzsüz yüzeyler hakim oluyor. Özellikle gümüşlük ve konsollarda ayna detayı birçok modelde karşımıza çıkıyor. Ayna detayları hem salonunuzu daha geniş gösterecek hem de daha aydınlık olmasını sağlayacaktır. Özellikle dar salonlara sahip kişiler ayna detayını kullanmaktan kaçınmasın. Ayna detayı sayesinde dar olan alanı daha geniş bir görünüme kavuşturabilirler. Masalarda ise 4,6 ve 8 kişilik tasarımlar karşımıza çıkıyor. Bazı masalarda ise açma-kapama sistemi gibi sistemlerle fazladan 2 kişilik daha yer kazanabiliyorsunuz. Bu sayede masanız daha az alan kaplıyor. Çok sayıda misafir ağırladığınız durumlarda masaların bu özelliği kurtarıcı rolü üstleniyor.

Daha geniş alanlarda kullanacağınız yemek odası modellerinde hem boyut hem de mobilya sayısında cömert davranabilirsiniz. Seçtiğiniz mobilyalar kullanılacak alanın boyutları ile orantılı olmalıdır. Çok büyük bir salonunuz varsa mobilyalarda alan uygun ölçüde büyük olmalıdır. Daha dar alanlarda fonksiyonel ve daha küçük parçaları tercih edebilirsiniz.

Mutfak, teras veya kış bahçesinde kullanacağınız takımlarında metal detaylara yer verebilirsiniz. Krom ayaklı masa ve sandalyeler daha dayanıklı olacağından bu alanlarda daha kullanışlı olacaktır. Aynı zamanda klasik renklerin aksine daha canlı renkleri kullanabilirsiniz. Yüzeyi fotoğraf baskılı olan cam masalar ile daha özgür ruhlu bir alan oluşturabilirsiniz. Aykırı ve modern bir yemek odasına sahip olmak isteyenler cam masalar, canlı renkler ve metal detaylı cömertçe kullanabilirler. Aksine daha klasik bir görünüm isteyenler ise ceviz gibi malzemelerin kullanıldığı ahşap işlemelerin yer aldığı modelleri değerlendirebilir. Koyu renkler tercih edilecekse mutlaka aksesuarlar ile ortam aydınlatılmalıdır.

Yemek Odası Takımı Fiyatları

Yemek takımı odası modellerinde üretimde kullanılan ham maddelere göre fiyat değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra işçilik, işlemeler, takımı oluşturan mobilya sayısı fiyatta farklılıklar yaratır. Her zevke ve bütçeye uygun modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Şık ve zengin modellerde işçilik yoğun olduğu için fiyatlarda farklılık yaşanır. Aksine daha sade ve yoğun detaylardan uzak modellerden yana tercih yapabilirsiniz. İhtiyacınıza göre gümüşlük ve konsollarda değişiklik yapabilirsiniz. Daha ufak boyutlarda konsol ve gümüşlük tercih ederek hem fiyattan hem de alandan tasarruf yapabilirsiniz. Her mobilya alışverişinde olduğu gibi beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı daha önceden belirleyerek bütçenize uygun bir alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca mobilyaların beklentilerinizi ne kadar karşılayacağını da önceden belirlersiniz. Yemek odanızda gümüşlük kullanmayabilirsiniz. Gümüşlük yerine daha gösterişli bir konsol tercih edebilirsiniz. Gümüşlük yerine ayna veya farklı aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir