Yatak Odası Modelleri Ve Fiyatları

Sağlık Bir Uyku İle Güne İyi Bir Başlangıç Yapın

Güne zinde başlayan ve yüksek enerji sahibi kişilerin bu enerjisini neye borçlu olduğunu her zaman merak ederiz? Aslında cevap oldukça basittir. Doğru dekore edilmiş konforlu bir yatak odası.  Bir sonraki günün nasıl geçeceği, gün içerisinde ki enerji ve motivasyon tamamen sağlıklı bir uykuyla alakalıdır. Yatak Odası Modelleri  Kaliteli ve sağlıklı bir uyku ise doğru dekore edilmiş konforlu yatak odasıyla mümkündür. Yatak Odasında Birçok kişi uyumadan önce ılık süt ve güzel kokuların kaliteli uykunun anahtarı olduğunu düşünür. Fakat bunlar tek başına yeterli değildir. Vücudunuza uygun konforlu yataklar, yaşam tarzınızı yansıtan mobilyalardan oluşan bir yatak odası, yatak odası modelleri ile kaliteli ve sağlıklı bir uyku için önemlidir.

Kaliteli bir uyku hemen uykuya dalmak değil aksine uyuduğunuz andan uyandığınız ana kadar geçen sürenin ne kadar sağlıklı olduğudur. Bunu başarmak içinde ilk aşama sağlıklı, ortopedik ve konforlu bir yatak seçimidir.

Doğru Yatak Seçimi

Yatış pozisyonuz düz bile olsa her insanın vücudu kıvrımlardan oluşur. Aynı zamanda kişilerin yatış pozisyonuna göre vücudun kıvrımlarının ihtiyaç duyduğu destek ve kıvrım sayısı değişir. Bel ve boyun bölgesinin iyi bir destek alması gerekir. Bu noktada vücudun bel ve boyun bölgesinin ihtiyacına göre doğru yatak ve yastık seçimi ön plana çıkar. Doğru yatak ve yastık seçimi ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu destek sayısını sağlayarak kaliteli bir uyku sürecini sağlamış olursunuz. Yatağınızın üzerine uzandığınızda rahat hissediyor ve yatış pozisyonunuzu değiştirmeye ihtiyaç duymuyorsanız doğru bir yatak seçimi yapmışsınız demektir.

Seçtiğiniz yatağın kalitesini belirleyen birkaç faktör vardır. Yay sitemi, iç katmanları ve dolguda kullanılan malzemeler vücudunuzun ihtiyaçlarına uygun bir biçimde seçilmelidir. Seçtiğiniz yatak, vücudunuzun ağırlığını eşit bir şekilde dağıtırken vücudun farklı bölgelerinde ki basınca da uygun desteği sağlamalıdır. Aynı zamanda iklimlendirme özelliği bulunan yatak ve alezler de kaliteli bir uykunun ikinci anahtarıdır.

Yatak Odası Modelleri ve Mobilya Seçimi

Yatak odası seçiminde yatak ve yastık seçimi uykunuzun kalitesi için elbette ki tek başına yeterli değildir. Yatak dışında kullanacağınız diğer mobilyaların rengi, malzemesi ve tasarımı hem kullanım hem de güne iyi bir başlangıç açısından önemlidir. Tercih edilen mobilyanın rengi kişinin ruh hali ve odanın genel havası ile uyumlu olmalıdır. Bu noktada kişilerin uykusunu etkileyen birçok faktör devreye giriyor. Yatak odasının genel atmosferi, renkler, mobilyaların tasarımı gibi dikkat edilmesi gereken birçok unsur önemli faktörlerden yalnızca bir kaçı. Örneğin aydınlık ve geniş bir odada daha rahat uyuyorsanız ve uyandığınızda kendinizi zinde hissediyorsanız koyu renklerin ağırlıklı olarak kullanımından ve odanın eşyalarla doldurulmasından kaçınmalısınız. Odanızı daha geniş ve ferah tutacak kullanışlı, yer kaplamayan ve aydınlık renklerin kullanıldığı mobilyaları tercih etmelisiniz.

Yatak odası modellerinde ve seçimlerde yataktan sonra gardırop modelleri ön plana çıkar. Seçeceğiniz dolap modeli yatak odanızın alanına uygun boyutlarda olmalıdır. Küçük ve dar bir yatak odasına sahipseniz sürgülü kapaklı modeller, alan tasarrufu yapmanızı sağlar. Kolay açılıp kapanan sürgülü kapaklar yavaşlatma sistemi sayesinde sessiz ve yavaş bir şekilde kolayca kapanır.

Dolapların iç bölümünde çekmece, raf ve iç bölme sayısı modelden modele farklılık gösterir. Bu noktada kendi ihtiyaçlarınız devreye girer. Çok sayıda bölme ve raf seçimi ile daha düzenli dolap içi görüntüsü sağlayabilirsiniz.

Yatak ve baza başlıkları yatak odanızın dekorasyonunu tamamlayan bir diğer önemli unsurdur. Diğer mobilyalarınıza uygun olarak ahşap veya metal malzemelerden yapılan başlıkları seçebilirsiniz. Son zamanlarda ev dekorasyonunda eskitme mobilyalar bir adım daha öne çıkıyor. Ahşap dolaplar ve yatak başlıkları ile nostaljik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Komodin ve şifonyer yatak odasında en çok ihtiyaç duyulan parçalardır. Yine ihtiyaçlarınıza uygun olarak şifonyer çekmece sayısını belirleyebilirsiniz. Sandıklar, berjer veya paravan kullanımı ile yatak odanızı daha konforlu ve şık bir tasarıma kavuşturabilirsiniz. Renkli yastıklar ve yatak örtüleri, iç tasarıma uygun halı ve perde seçimi ile sağlıklı bir uyku için ihtiyaç duyduğunuz yatak odası atmosferini oluşturabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir