Yatak Modelleri Ve Fiyatları

Sağlıklı ve Kaliteli Uyku İçin İhtiyacınız Olan Yatak Modelleri

Yatak Modelleri Vücudunuzun dinlenmesi ve ertesi güne zinde başlamanın ilk yolu sağlıklı bir uykudur. Yapılan araştırmalara göre yataklar deliksiz ve kaliteli uyku vücut sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Beyin ve kalp gibi hayati organların sağlığını da etkileyen uyku doğru yatak ile mümkün oluyor. Vücudunuza en uygun yatağı seçerek hem bedensel hem de fiziksel sağlığınızı koruyun.

Yatak Modelleri

Yatak modelleri ve Baza Modelleri geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bu sayede herkes kendi vücut yapısına ve bütçesine en uygun yatak modeline rahatça ulaşabilir. Yatak modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken ilk nokta vücut yapınız ile uyumlu olup olmamasıdır. Vücudunuz kıvrımlar oluşur ve her bölgede farklı desteğe ihtiyacı vardır. Tercih edilen yatak, vücudunuzun kıvrımlarına uyum sağlayacak ve destek ihtiyacı olan bölgeye yeteri basıncı uygulayacak yay sistemine sahip olmalıdır. Uzun süredir hayatımızda olan yaylı yataklarda yay sistemi kimi ürünlerde vücut yapısına uygun olmadığı için sabah uyandığınızda bel ve boyun ağrıları ile karşılaşabilirsiniz. Antialerjik, anti mite, anti mantar ve anti stres özelliklere sahip yataklar tercih edilmelidir. Mantar ve mite oluşumu cilt sağlığınızı tehdit ederken alerjik bünyelere sahip kişilerde deride reaksiyonlara yol açar. Alerjik bir bünyeniz yoksa dahi bu özelliklere sahip yatakları seçerek hem vücut sağlığınızı koruyabilir hem de kaliteli uyku süreci geçirebilirsiniz.  Kışlık ve yazlık iki yüzeye sahip yataklar yaz aylarında terletmeyen ve kış aylarında daha iyi sınma sağlayan özelliklere sahip oluyor.

Yatak üretiminde örme kumaşlar ve yüksek gramaja sahip elyaflar kullanılmaktadır. Bazı modellerde yatak yüzeyine Aloe Vera kullanılmaktadır. Kozmetik ürünlerinde sıkça adını duyduğumuz bu madde stres azaltıcı özelliğe sahiptir. Yatak yüzeylerinde kullanılarak uyku sürecinde stresi azaltmak ve yoğun tempolu ağır işlerde çalışanların uykusuzluk problemini azaltmak hedefleniyor. Yaylı yatakların kimisinde ise cildinizin ölü derilerden arındırılmasını ve tazelik kazanmasını sağlayacak özelliklere sahiptir.

Yatağınızı seçtikten sonra sıra karyola seçimine gelmektedir. Doğru bir karyola seçimi yaparak yatağınızın size vaat ettiği özelliklerin korunmasını ve daha fazla etki göstermesini sağlayabilirsiniz. Baza kullanımı fazladan eşyalarınızı saklayabileceğiniz ekstra bir alan yaratır. Küçük bir eve sahipseniz ve eşyalarınızı saklayacak yeteri alanınız yoksa baza modellerini tercih edebilirsiniz. Baza modellerinin yanı sıra şık ve modern tasarımlara sahip karyola modelleri de tercih edilebilir. Yerden yüksek dayanıklı karyola modelleri kolay yer değiştirme imkanına sahip. Ayrıca zeminin kolayca temizlenmesine imkan sağlıyor. Yerden yüksek modellerinden farklı olarak zemine sıfır baza görünümlü karyola modellerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle yerden yüksek modellerde yatağın alt kısmına denk gelen yüzeyin ve ayakların ağırlığa dayanıklı olması gerekir. Baza modellerinde ise baza kasasının alt kısmı ve açılan kapaklarda sağlam olmalıdır.  Aksi takdirde istenmeyen kazalara enden olabilir.

Yatak Fiyatları

Yeni nesil yataklar bonel yay sistemi ile güçlendirilerek üretilmektedir. Üretimde kullanılan ham maddeler ve yatakların sağladığı özellikler fiyat genel aralığını etkilemektedir. Kullanım amacına uygun birçok yatak modeli mevcuttur. İnce ve yer yatağı şeklinde kullanılabilen sünger yataklar hem yer kaplamayan özelliği hem de uygun fiyatlı oluşuyla misafirler için kullanabilmeniz için iyi bir alternatif oluşturuyor. Lateks döküm süngerden üretilen ortopedik yataklar vücudunuzun aradığı rahatlığı yeteri kadar sağlayacaktır. Bel ve boyun bölgeniz başta olmak üzere vücudunuz ekstra desteğe ihtiyaç duyuyorsa Spacer kumaşlar ile üretilen, üç boyutlu ve her yatış pozisyonunda vücudunuzun istediği desteği sağlayan modelleri tercih etmelisiniz. Yorgunluk ve stres kaynaklı uykusuzluk problemi yaşıyorsanız dokusunda Aloe Vera bulunan modelleri tercih ederek deliksiz ve sağlıklı bir uyku süreci sağlayabilirsiniz. Yatak fiyatları, ihtiyacınıza ve aradığınız özelliklere göre değişir. Bu yüzden yatak seçiminizde fiyatlar değil vücudunuzun ihtiyaçları asıl belirleyicidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir