Tv Ünitesi Modelleri Ve Fiyatları

Dekoratif ve Fonksiyonel TV Üniteleri ile Modern Tasarımlar

Fonksiyonel özellikleri ile TV üniteleri Ve Modelleri salonunuzun veya oturma odanızın tasarımına şıklık kazandırıyor. Yaşam Odası Modelleri Farklı özelliklere sahip TV ünitelesi modelleri ile hem mekanın düzeni hem de tasarımına katkıda bulunabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile zevklerinize ve bütçenize en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

TV Ünitesi Modelleri

TV üniteleri dekoratif ve fonksiyonel olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Salon ve oturma odalarının vazgeçilmezi olan TV üniteleri, yalnızca televizyonunuzu koyabilmeniz için uygun bir alan oluşturmuyor. Kitap, dergi koyabileceğiniz ve farklı aksesuarlarınıza yer verebileceğiniz işlevsel rafları ile ev düzenine yardımcı oluyor. TV ünitesi seçimi yaparken kullanacağınız odada yer alan diğer mobilya ve aksesuarlarla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Seçtiğiniz TV ünitesi koltuklar başta olmak üzere diğer mobilyalarınızın rengi ve dokusu ile uyumlu olması gerekiyor. Koltuklarınızın döşemesinin renk ve dokusu, salonda yer alan diğer mobilyalarda bulunan detaylar TV ünitesi seçiminde en önemli belirleyicilerdir.

TV ünitelerinde raflı ve çekmeceli modeller ön plana çıkıyor. TV kumandanızı ve benzeri eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz çekmeceler salon veya oturma odasının düzenini yardımcı oluyor. Dergi, CD ve kitaplarınızı koyabileceğiniz raflar mekan atmosferine farklı bir hava katıyor. Minimalist tasarımlarda yalnızca TV’nin yerleştirileceği alanlar ve çekmecelere sahip modeller tercih ediliyor. Modern tasarımlarda TV alanı ve rafların yer aldığı boyutça büyük modeller ön plana çıkıyor. Renk seçimi ise kullanılacak alanın genel dekorasyonuna göre belirleniyor. Beyaz ve siyah renklerin kullanıldığı modeller çok fazla ilgi çekiyor. Bunun yanı sıra sarı, pembe, yeşil ve kırmızı gibi pastel renklerde kullanılabilir. Tek renk modellerden sıkılanlar iki veya üç renkli modelleri de tercih edebilirler. Televizyonunuzu isterseniz ünitede ayrılan yere koyabilirsiniz. İsterseniz ünitede yer alan TV bölmesinden duvara monte ederek kullanabilirsiniz. TV ve DVD kumandalarını ve oyun konsollarınızı ünitede yer alan çekmecelere rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Çekmecelerin iç hacmi modelden model değişiklik gösterir. Çekmecelerin derinliğini ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Çekmece kulpları birçok modelde gizli olarak tasarlanmıştır. Eğer gizli kulp yoksa renk ve stilleri hem ünitenin hem de evin genel dekorasyonuna uygun olmalıdır. Ünitenin etrafında yer alan raflara dergi, kitap, aksesuar veya fotoğraf çerçevesi koyarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle küçük evlerde TV ünitesinde yer alan raflar kitaplık olarak da değerlendirilebilir. Bazı modellerde zigon sehpa yeri de mevcut oluyor. İki farklı mobilyanın bir arada kullanılması hem güçlü bir tasarım ortaya çıkarıyor hem de verimli alan kullanımına imkan sağlıyor.

TV Ünitesi Fiyatları

TV ünitesi fiyatları, tasarıma, üretimde kullanılan ham maddelere ve markalara göre değişiklik gösteriyor. Birçok markaya ait farklı tasarımlara sahip TV üniteleri arasından bütçenize ve evinizin dekorasyonuna en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Uydu cihazı, DVD oynatıcı ve farklı aksesuarları koyabilmenizi sağlayan TV üniteleri evinizin düzenine yardımcı olacaktır. TV ünitesi fiyatları etkileyen unsurlar arasında ebatta yer almaktadır. Eğer yeteri alanız yoksa küçük boyutlarda işlevsel bir ünite tercih edebilirsiniz. Geniş bir eve sahipseniz raflı ve çekmeceli daha geniş ve büyük bir model tercih ederek farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz. Fiyattan tasarruf etmek istiyorsanız ve büyük bir modele ihtiyacınız yoksa yalnızca TV yerleştirebileceğiniz ufak çekmecelere sahip sade modelleri tercih edebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparken ürün kalitesin dikkate alarak değerlenme yapmalısınız.  Kullanılan ahşap malzemenin hangi ağaçlardan elde edildiğine ve ürünün ne kadar dayanıklı olduğuna dikkat etmelisiniz. Rafların sağlam olması gerekir. TV’nin ağırlığını kaldırabilecek sağlamlıkta olması gerekir. Vida ve menteşelerin sağlam bir şekilde monte edilmiş olması gerekir. Duvara monte edilen tablo ünite modellerinde suntanın ve vidaların ağırlığı kaldırabilecek güçte olması gerekir. Bütçenize, ihtiyacınıza ve evinizin dekorasyonuna en uygun modeli bu detaylar eşliğinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir