Köşe Takımı Modelleri Ve Fiyatları

Köşe Takımı Modelleri ile Pratik Çözümler

Köşe Takımları kullanışlı ve konforlu olmasından dolayı çok fazla tercih edilen mobilyalardır. L kotluk takımları olarak da bilinen köşe takımları salon, mutfak ve oturma odalarının vazgeçilmezidir. Özellikle küçük bir eve sahipseniz hem yer kaplamayan hem de oldukça konforlu köşe takımlarını tercih edebiliriniz. Köşe Takımları Ayrılabilen parçalara sahip olmasından ötürü istediğiniz parçayı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Köşe Takımı Modelleri Farklı renk ve desenlerde konforlu köşe takımları ile salon, mutfak ve oturma odalarınızda alanı daha verimli kullanabilirsiniz.

Köşe Takımı Modelleri

Köşe takımları bazalı, sandıklı ve farklı tasarımlarda birçok model sahip. Çekmecelere sahip modeller ile yalnızca koltuk değil aynı zaman da fazla eşyalarınızı saklayabileceğiniz yeni bir alana sahip olabilirsiniz. Diğer koltuk modellerinde olduğu gibi açılıp kapanabilen ve yatak olabilen tasarımlarda köşe takımı modelleri arasında en fazla tercih edilen modellerdir. Diğer koltuk takımlarında olduğu gibi dilediğiniz döşemeye sahip köşe takımına sahip olabilirsiniz. Sade renklerde döşemeye sahip köşe takımlarında geometrik ve floral desenli yastık ve minderler kullanarak daha renkli bir dizayn oluşturabilirsiniz. Deri ve kumaş döşemelere sahip L koltuk takımlarında zımba detayları daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Minderli koltuk takımlarında çıkabilen minder kılıfları hem yıkanabilir hem de pratik kullanım özelliği sağlıyor. Koltuğunuz ve minder kılıflarınızın döşeme özellikle ve yıkama koşulları kullanım kılavuzu ve etiketlerde detaylı bir şekilde yer alıyor. Yer alan bilgiler doğrultusunda temizlik yaparak hem döşemesine zarar vermezsiniz hem de daha uzun süre kullanma imkanı sağlamış olursunuz.

Minimalist, country ve vintage tasarımlarda sıkça yer alan bu modeller aynı zamanda klasik tasarımlar içerisinde de kullanılabilir. Tamamı deri veya kumaş koltuklar ve ahşap ayak detaylara sahip birçok modelde köşe takımı bulmanız mümkün. Kullanacağınız alana uygun tasarımı seçmeniz gerekiyor. Mutfakta kullanılacak modellerde renkli suni deri döşemeye sahip köşe takımları ağırlıklı kullanıma sahip. Salon ve oturma odalarında ise süet kumaşlar ve tay tüyü döşemeler ön plana çıkıyor.  Salonda kullanılan modellerde ayak ve kol kısımlarında ahşap detaylara yer verilen takımlar tercih edilebilir. Seçtiğiniz köşe takımına uygun halı ve aksesuar kullanmalısınız. Yapısı ve görüntüsünden dolayı diğer koltuk takımlarına göre daha spor modeller olan köşe takımları ile kullanacağınız halılar da uygun bir biçimde seçilmelidir. Evinizi şehir manzaralı, geometrik detaylara sahip tablolar ile köşe takımınız arasında uyum sağlayarak modern bir tasarım yaratabilirsiniz.

Açılıp yatak olabilen koltuk takımları daha çok oturma odaları için tercih ediliyor. Film izlerken, kitap okurken veya dinlenme zamanlarınız da oldukça kullanışlı ve konforlu bir işlev görüyor. Stüdyo evler, öğrenci evleri ve kalabalık aileye sahip olmayan kişiler için oldukça ideal modellerdir. Konforlu, kolay taşınabilir ve diğer işlevsel özelliklerinden dolayı özellikle genç bireylerin çok fazla tercih ettiği modellerden birisidir. Köşe takımlarının boyutu modelden model değişiyor. Kullanım alanınıza göre de modelin boyutuna karar verebilirsiniz. Mutfak için kullanılacak köşe takımlarında masa, sandalye ve köşe koltukları bir arada bulunan modeller tercih edilmektedir. Bu modeller masanızda daha fazla kişinin ağırlanmasını sağlıyor. Oturma odası ve salonlarda boyutu büyük köşe takımları tercih edilirken puflar da köşe takımları ile birlikte kullanılıyor. Mutfak ve oturma odanızda renkli döşemeler tercih ederken salon için kullanacağınız modellerde daha soft renkleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda özellikle mutfak için kullanılan modellerde floral desenli köşe takımlarını tercih edebilirsiniz.

Köşe Takımı Fiyatları

Oturma grupları ve salon takımlarında olduğu gibi köşe koltuk takımı fiyatları üretimde kullanılan ham madde, döşeme, işçilik ve markalara göre farklılıklar gösteriyor. Fiyat aralığı genelde markalarda hemen hemen aynı olsa da ürünün özelliğine göre değişiklikler olabiliyor. Dolgu ürünler, döşemede kullanılan malzeme ve köşe takımının fonksiyonları ne kadar artarsa fiyatlarda yükselmeler yaşanabilir. Köşe takımının yataklı, çekmeceli ve sandıklı olması diğer modellere göre daha pahalı olabilir. Ayrıca bazı markalara ait köşe takımları berjer, puf ve bazı ek ürünlere yer vermektedir. Bunlarda doğal olarak fiyatlarda farklılık yaşanmasına neden oluyor. Yalnızca koltuktan oluşan takımlar diğer modellere göre daha uygun fiyatlara satın alınabilir.

Tay ve kuş tüyü döşemeler ve deri ürünler kadife ve diğer döşemelere göre fiyatın daha yüksek olduğu modellerdir. Döşemede kullanılan ham maddelerin kalitesi de bu noktada önemlidir. Kuş ve tay tüyü gibi malzemelerden üretildiği söylense de benzer suni ve kalitesiz ham maddelerden yapılan koltuklar yüksek kalitede satılabilmektedir. Bu noktada güvenli alışveriş ve ön araştırma devreye girer. Beğendiğiniz ürüne ilişkin kullanıcı yorumlarını dikkate alabilirsiniz. Markadan döşemenin ham maddesine ilişkin detaylı bilgileri isteyebilirsiniz. Ürün etiketlerinde ve kullanım kılavuzunda bu detaylara yer veriliyor. Tüm bunları inceleyerek bütçenize uygun kaliteli ve konforlu köşe takımını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir