Koltuk Takımları Modelleri Ve Fiyatları

Konforlu Oturma Odası Takımları ile Keyifli Anlar

Hafta sonlarının vazgeçilmezi film geceleri ve keyifli sohbetlerinize tanıklık eden oturma odaları misafirlerinizin de ağırlandığı evin en önemli mekanlarından biridir.  Oturma odası takımlarında her zevke ve bütçeye uygun model bulunuyor. Yalnızca geniş salonlar ve aile evleri için değil öğrenci evleri ev stüdyo evler içinde farklı modeller bulabilirsiniz. Puflar, berjerler, orta sehpalar ve koltuklardan oluşan oturma odası mobilyalarını takım halinde alabileceğiniz gibi tek tek aldığınız parçaları birleştirerek kendi takımınızı oluşturabilirsiniz.

Oturma Odası Takımı Modelleri

Oturma odası takımlarında son zamanlarda retro ve country esintilerle karşı karşıyayız. Bol minderli ve yamalı döşemelerin kullanıldığı koltuklar, ahşap işlemelere sahip koltuk kenarları, yine ahşap oymalara sahip orta sehpalar son zamanlar sık sık kullanılan parçalardır. Evinizde vintage eşyalar mevcutsa bunları da oturma odası takımınızla birlikte kullanabiliriniz. Eski gazete desenli tablolar evinizin genel havası ile son derece uyumlu olacaktır.

Modern oturma odası takımlarında deri koltuklar, metal ayaklı sehpalar ve gazetelikler ön plana çıkıyor. Modern bir tasarım istiyorsanız cam, pleksi ve metalin gücünden yararlanabilirsiniz. Orta sehpa ve diğer mobilyaların detaylarında bu maddelere yer verilebilir. Şehir manzaralı tabloları, metal çerçeveli tablolar, pleksi gazetelikler ve deri detaylı koltuklar modern tasarımlarda vazgeçilmez detaylardır.

Amerikan mutfak bir evde yaşıyorsanız mutfak dolaplarınız ve mutkafta kullandığınız aksesuarlar ile oturma odası takımınız da kullandığınız detaylar birbiri ile uyumlu olmalıdır. Mutfak ve oturma odasının dizaynı bir bütün şeklinde olmalıdır.

Duvar boyası, duvar kağıtları ve oda kapısı ile oturma grubunuz uyumlu olmalıdır. Duvar boyanız veya duvar kağıtlarınız mobilyalarınızın kendi gösterebileceği şekilde tercih edilmelidir.  Genelde her mobilyada olduğu gibi oturma odası takımlarının da kahverengi ve tonları çok fazla tercih edilmektedir. Eğer koyu renklerde bir oturma odası modeli tercih edecekseniz duvar renginde açık tonlar kullanılmalıdır. Bu şekilde mekanın daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Dar alanlarda aynalı aksesuarlarla mekanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.  Mekanın genişliğine göre mobilya boyutları ayarlanmalıdır. Dar alanlarda çok fazla eşya kullanarak mekanı daha fazla daraltılmasına neden olursunuz. Koltuk takımınızı almadan önce hem odanın boyutunu hem de eşyaların boyutunu belirleyin. Böylelikle daha sağlıklı seçimler yapabilirsiniz.

Oturma odanızda çiçek, vazo, renkli minderler ve renkli aksesuarlar kullanarak enerjik bir oturma odası dekore edebilirsiniz.  Kalabalık bir aileye sahipseniz ve çok fazla misafir ağırlıyorsanız üçlü koltukları tercih edebilirsiniz. Yanında iki kişilik koltuklar ve berjerler kullanabilirsiniz. İki ve üç kişilik koltuklarınız tek renkten oluşuyorsa berjerlerinizde desenli döşemeler tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda tek renk döşemeye sahip koltuk takımlarında minderler ve kırlentler de desenli kumaşları tercih edebilirsiniz.

Müstakil evlerde ve yazlıklarda kullanacağınız koltuk takımları, dayanaklı ham maddelerden üretilmiş olmasına dikkat edin. Güneş ışığına dayanaklılığı ve paslanmaz oluşuyla bir adım öne çıkan ferforje mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Oturma Odası Takımı Fiyatları

Oturma gruplarında özel tasarımlarda fiyatlar diğer modellerden daha yüksek olmasıyla dikkat çekiyor. Hazır tasarımlarda ise her bütçeye ve zevke uygun model bulmak daha kolay oluyor. Her mobilya grubunda olduğu gibi oturma odası takımını hazır tasarım yerine tek tek mobilyaları zevkinize göre seçerek kendi takımınızı oluşturabilirsiniz.

Koltukların döşemesi, iç dolgu malzemeleri, kullanılan ağaç türü ve işçilik oturma odası fiyatlarının değişiklik göstermesine neden oluyor. Kuş tüyü dolguya sahip koltuk ve puflar daha yüksek fiyatlara sahiptir. Aksine elyaf, sünger gibi daha düşük kalitede iç dolgu malzemesine sahip olan koltuk ve puflar daha düşük fiyatlıdır. Koltukların açılıp kapanması ve sandıklı olması fiyatlarda farklılık yaratıyor. Aynı zamanda bu tarz koltuklar daha avantajlı olduğunu da göz ardı edemeyiz. Demonte olmayan mobilyalarda da fiyatlarda değişiklik gözlenebilir. Fiyatın değişiklik göstermesinde ki bir diğer kıstas da garanti süresi ve garantinin kapsamıdır. Mobilyalarda kullanılan ahşap malzeme, kumaş, döşeme, dikişlerdeki işçilik, mobilyaların üzerinde ki oymalar ve işlemeler gibi işçiliğin farklılık göstermesi fiyatlara da yansıyor.

Oturma odası takımı satın alacak kişiler, ihtiyaçlarına en uygun modelleri belirlemelidir. Alışverişinizi yapmadan önce ihtiyaçlarınızı belirleyerek buna göre seçim yapabilirsiniz. Mobilyaların yalnızca görüntüsüne değil aynı zamanda fonksiyonel olmasına da dikkat edin. Sandıklı açılıp kapanan koltuklar ve çekmeceli sehpalar oldukça fonksiyonel mobilyalardır. Eğer bazı eşyalarınızı saklamak için alana ihtiyacınız var ya bu modelleri tercih edebilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir