Genç Odası Modelleri ve Fiyatları

Genç Ruhlara Dinamik Tasarımlar

Genç Odası Modelleri ve Fiyatları Kendi yaşam alanlarını oluşturma yolunda ilk adımları atan genç ruhlara özel birçok genç odası tasarımı dikkatleri üzerine çekiyor. Yalnızca yaş olarak değil ruhu hala genç olan kişilerde dinamik bir yaşam alanı oluşturmak için genç odası takımlarını ve birçok parçayı tek başına değerlendiriyor. Yalnızca belli bir yaş grubu için değil kendini genç hisseden herkes için özel tasarımlar ön plana çıkıyor. Her zevke uygun ve fonksiyonel tasarımlar ile en az gençliğin ruhu kadar dinamik ve özgür dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Genç Odası Takımı

Genç odası dekorasyonunda görsel tasarım ve odanın alanı ile uyumlu mobilya seçimi ön plana çıkıyor. Genç odası dekorasyonun ebeveynler kendilerini bir adım geriye çekmelidir. Gençler kendi yaşam alanını oluştururken hayal dünyasından ve kendi ruhlarında esintileri odalarında rahatça göstermeleri gerekir. Kendi hayal dünyasına uygun bir oda tasarımı aynı zamanda gençlerin kişisel gelişimine de destek sağlayacak. Kendi hayallerine ve hedeflerine ilham kaynağı olacak bir alan yaratmaya yardımcı olacaktır.

Genç odası dekorasyonun ilk adım görsel tasarımdır. Gençlerin en büyük yaşam alanlarının başında odaları gelir. Bu yüzden gençlerin hayal gücünü yansıtan tasarımların ön plana çıkması gerekir. Gençlerin renkli ve enerjik dünyasına uygun renkli mobilyalar kullanılabilir. Birçok farklı rengin bir arada kullanıldığı mobilyaları tercih edebilirsiniz. Kendi dünyasında yaşayan ve içe dönük gençler için ise daha yumuşak ve sade renkler ile romantik bir genç odası yaratabilirsiniz. Şehrin boğucu ve tempolu yaşantısından bir an olsun uzaklaşmak isteyen gençler için yeşil başta olmak üzere doğanın bütün renklerinden yararlanarak nefes alabilecekleri bir alan oluşturabilirsiniz.

Gençler, ebeveynlerine göre daha geniş alanlara ihtiyaç duyar. Tüm alanı mobilyalar ile doldurmaktan kaçının. Oyun, çalışma ve gençlerin ihtiyaç duyduğu birçok aktivite için gerekli alanı oluşturabilmelisiniz.

Küçük ve dar odalarda alan tasarrufu sağlamak için bazalı yataklar, sürgülü kapaklı dolaplardan oluşan fonksiyonel mobilyaları tercih edebilirsiniz. Yatak, çalışma masası ve dolapların bir arada olduğu ranza takımlarını tercih ederek daha küçük bir alanın mobilyalara ayrılmasını sağlayabilirsiniz. Asimetrik kesimler ve sade parçalar ile “country” tarzı yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Yatak boyu kesinlikle gençlerin boyu ile uyumlu olmalıdır. Rahat ve sağlıklı bir uyku vücut gelişimi için oldukça önemlidir. Çocuğunuzun boyundan daha kısa bir yatak seçiminden kesinlikle kaçınmalısınız. Hızlı kemik gelişimi göz önünde bulundurulmalıdır. Gardırop ve şifonyerler gençlerin ihtiyaçlarına uygun ve kendi başlarına kullanabilecekleri şekilde seçilmelidir.

Kanserojen ve insan sağlığına zarar veren maddelerin kullanıldığı mobilyalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Yavaşlatma ve durdurma sistemi bulunan sürgülü kapaklı dolaplar ile oluşabilecek kazaları engelleyebilirsiniz. Yerden yüksek mobilyalar ile hem temizliği hem de kullanımı kolaylaştırabilirsiniz.

Genç Odası Takımı Fiyatları

Genç odası takımı fiyatları, seçtiğiniz mobilyanın fonksiyonlarına, kullanılan malzemeler ve aksesuarlara göre değişiklik gösterir. Gençlerin ihtiyaçlarına göre mobilya sayısı ve mobilyaların özellikleri değişir. Bazalı yatak seçimi ile daha çok eşya yerleştirebileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda üç kapalı bir dolap yerine iki kapalı bir dolap tercih ederek fiyatta değişiklik yaratabilirsiniz. Takım halinde bir model tercih edebileceğiniz gibi her parçayı ayrı seçerek baştan zevklerinize göre yeni bir model yaratabilirsiniz. Buna bağlı olarak fiyatlarda da değişiklikler yaşanabilir. Zevk ve tercihlere göre her bütçeye uygun her kesime hitap eden modellere ulaşabilirsiniz.

Genç odası takımı için ayırdığınız bütçeyi, ihtiyaçlarınızı ve tercih edeceğiniz mobilyadan neleri beklediğinizi belirledikten sonra alışveriş yaparak daha sağlıklı seçimler yapabilirsiniz. Odanın alanı ile uyumlu mobil boyutlarını, beklentileri ve çocuklarınızın ihtiyaçlarını daha önceden belirlemek mobilyaların isteklerinizi tam anlamıyla karşılayıp karşılamayacağını önceden kestirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir