Gardırop Modelleri Ve Fiyatları

İhtiyacınıza Uygun Gardırop Modelleri ile Ev Düzeni Sağlayın!

Dolaplarda İster kıyafetleriniz için kullanacağınız isterseniz yüklük olarak kullanacağınız gardıropları her evin ihtiyacı olan mobilyalardır. Yatak odası takımınız ile birlikte satın alabileceğiniz dolap modelleri gibi ihtiyacınıza göre ayrı olarak alabilirsiniz. Yalnızca yatak odası değil, çocuk odası, bebek odası ve genç odası içinde ihtiyaç duyulan gardıroplar birçok farklı modelle satışa sunulmaktadır. Sürgülü, kapaklı ve bez gardıroplar her bütçeye ve her zevke uygun modellere sahiptir.

Gardırop Modelleri ve Özellikleri

Gardırop modellerinde en çok kapaklar ön plana çıkmaktadır. Sürgülü ve kapaklı modellerden ihtiyacınıza en uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz. Ray sistemi ile güvenli kullanım imkanı sunan sürgülü gardıroplar, son zamanlarda çok fazla tercih edilmektedir. Odanızın alanını verimli bir şekilde kullanmanıza imkan tanır. Dolap Modelleri Çarpmalara karşı özel geliştirilen ray sistemine sahip sürgü kapaklı gardıropları rahat kullanımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle dar alanlarda klasik kapaklı modellerden farklı olarak daha ergonamik bir yapıya sahiptir. Açılıp kapanırken yer kaplamaması ve diğer eşyalara çarparak zarar vermemesi en büyük işlevlerinden bir tanesidir. Dolap Modelleri Sürgülü kapılı dolapları aynı zamanda portmanto ve yüklük olarak da kullanılabilir. Sürgülü kapılı dolaplarda da iki veya üç kapılı modeller vardır. İhtiyacınıza göre büyüklüğü dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Gardırop seçimi yaparken iç bölmelere, raflara, varsa çekmecelere ve iç hacme dikkat edilmesi gerekir.  Rafların genişliği, bölme sayısı ve çekmecelerin derinliğini göz önünde bulundurarak daha kolay bir seçim yaparken ihtiyacınıza en uygun modeli seçebilirsiniz. Gardırop seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kullanılacağı alanın ölçüleridir. Tavan ve yer arasında ölçüye göre dolabınızın boyutunu belirlemelisiniz. Dolabın yerden yüksekliği odanızın ölçüsüne uygun olmalıdır. Ayrıca dolabınızın genişliği alana uygun olmalıdır. Dar alanlarda büyük boyutlarda dolap kullanılmamalıdır. Odanıza daha uygun dört kapılı ya da sürgü kapaklı dolapları tercih edebilirsiniz. Geniş bir alanınız varsa 6 kapılı modelleri tercih edebilirsiniz. Çok fazla eşyayı sahipseniz yine iç hacmi geniş modeller daha uygun olacaktır. Dolabınızın iç düzeni için, raf, bölme, çekmece gibi fonksiyonel bölümlerin yer aldığı modeller oldukça kullanışlıdır.

Ayanlı mobilyalar bulunduğu alanı daha geniş ve ferah gösterir. Çocuk odası, genç odası ve yatak odalarında aynalı dolapları tercih edebilirisiniz. Hem mekana ferahlık katacak hem de ayna ihtiyacınızı karşılayacaktır. Giyinme odası olarak evinizde ayrı bir oda oluşturacaksanız aynalı gardırop modellerini tercih etmelisiniz. Eğer odanız küçükse ve boy aynasına yeteri kadar yeriniz yoksa aynalı gardıropların işlevinden faydalanabilirsiniz.

Gardırop Modelleri Fiyatları

Birçok markaya ait farklı gardırop modelleri bulabilirsiniz. Kullanılan malzemelere, boyuta ve işlevlerine göre fiyatlar değişmektedir. Her yaş grubunun ihtiyaç duyduğu ve ürün çeşitliliğin çok fazla olduğu gardırop modellerinden bütçenize en uygun modeli dilediğiniz fiyatlarda bulmanız mümkün oluyor.

Sürgü kapılı modellerde 3 kapaklı modeller boyutlarının büyük olmasından dolayı geniş kullanım alanlarına sahip odalarda daha çok tercih edilmektedir. Eğer çok büyük bir modele ihtiyacınız yoksa 2 kapılı olanları tercih edebilirsiniz. Büyüklüğü göre fiyatlarda arttığı için bu modelleri daha uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Klasik kapaklı modellerde ise altı, dört ve üç kapaklı modeller çok fazla tercih edilmektedir. Eğer çocuk odalarında veya misafir odalarında kullanacaksanız iki veya 3 kapaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Genç odalarında ise üç veya dört kapaklı modeller tercih edilmektedir. Yatak odasında kullanacaksanız ihtiyacınıza göre yine ihtiyacınıza göre altı kapaklı modelleri ya da daha küçük modelleri tercih edebilirsiniz.

İşçiliğin yoğun olduğu ahşap oymaları olan yada ayna detaylı modellerde fiyatlar diğer modellere göre daha yüksek olabilmektedir. Sade ve minimalist bir oda dizayn etmek istiyorsanız işçiliğin çok fazla olmadığı detaylardan uzak modelleri tercih edebilirsiniz. Retro ve nostaljik tasarımlarda ahşap oymalı ve klasik kapaklı modeller ön plana çıkmaktadır.

Fiyatlar her modelde farklılık gösterse de önemli olan sizin ihtiyacınızdır. İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi alışveriş öncesinde belirleyerek ön araştırma yapabilirsiniz. Bu sayede alışveriş öncesinde bütçenizi belirleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir