Dresuar Modelleri Ve Fiyatları

Dresuar ile Ayrıntının Gücünden Yararlanın!

Dresuar, ayrıntının gücünü gösteren hem modern hem klasik birçok farklı tasarımda kendine yer bulabilen mobilyalardır. Antre ve hol mobilyaları çok fazla önemsenmese de aslında evinizin şık tasarımını tamamlayan en önemli parçalardan biridir. Misafirlerinizi kapıdan girdiği ilk andan itibaren şık ve zarif bir sunumla karşılayabilirsiniz. Evden çıkmadan önce makyajınızı veya saçınızı kontrol edebileceğiniz kurtarıcı dresuarlar, adeta günlük yardımcı görevi görüyor. Şık ve zarif olmasının yanı sıra evinizin düzeni açısından da oldukça büyük bir görev görüyor. Antrenize yerleştireceğiniz ayna ve dresuar ile evinizin hem şık hem de zarif görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dresaur Modelleri

Dresuar kelimesi ilk başta yabancı gelebilir fakat yıllardır antre ve hollerde kullanılan ince ve uzun ayaklara sahip mobilyalardır. Evin en küçük ve dar alanı olanı antrelere farklı ve şık bir görüntü kazandırır. Salon ve yemek odalarında da dresuar benzeri mobilyaların kullanımına da rastlayabilirsiniz.

Genelde nereye koyacağımıza karar veremediğimiz anahtarlar, bozuk paralar ve diğer küçük eşyalar için mükkemmel bir saklama alanı oluşturmaktadır. Ufak çekmecelere sahip olan dresuar modellerinde günlük ihtiyaç duyduğunu bu eşyalara kolayca ulaşabileceğiniz saklama alanları oluşturabilirsiniz. Modüler mobilyaların piyasaya çıkması ve kullanımının artması dresuar modellerinin kullanımını etkilese de son dönemlerde tekrar ev dekorasyonlarında geniş yer tutmaya başladı. Özellikle nostaljik tasarımlarda olmazsa olmaz parçalardan biridir. Yalnızca antrelerde değil ayna ve puf ile birlikte yatak odanızda tuvalet masası olarak kullanma imkanınız da var.

Dresuarlar genelde aynalar ile ayrı kombinlenir. Seçtiğiniz veya hali hazırda kullandığınız dresuarınıza uygun ayna seçebilirsiniz. Genelde oval aynalar ile birlikte zarif bir görünüm oluşturulmaktadır. Dilerseniz irili ufaklı parçalardan oluşan aynaları dresuarınızla birlikte kullanabilirsiniz. İster varaklı ve oymalı bir ayna ile isterseniz sade bir ayna modeli ile rahatça kullanabilirsiniz. Ayna ile birlikte kullanımı tamamen sizin zevklerinize ve evinizin dekorasyonuna bağlıdır.

Dresuar modellerinde ahşap, mermer ve cam iskelete sahip modeller oldukça ön plana çıkıyor. Mermer ve metalin uyumu ile retro bir çizgiye yaklaşırken ahşap modellerle minimalist bir tasarım oluşturabilirsiniz. Dilerseniz çekmeceli bir modelle evinizin düzenini büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Mermer modellerde genelde metal bacaklar çarpıcı bir ayrıntı oluşturuyor. Bu tarz modellerde kenarı metal çerçeveli ve oymalı oval aynaları birlikte kullanabilirsiniz.

Duvara monte edilen ve iki ayaklı dresuar modelleri dar antrelerde alanın verimli kullanılmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra duvara monte edilen üç veya dört parçadan oluşan küçük bölmeli, klasik dersuar modellerinden farklı modelleri de tercih edebilirsiniz. Uzun ve dar bir ayna ile modern bir uyum yakalayabilirsiniz. Geniş yüzeyli dresuarlardan farklı olarak dar ve uzun bacaklara sahip dresuar modelleri de farklılık yaratmaya yetebiliyor.

Dresuar kullanırken evinizin genel dekorasyonunu göz önünde bulundurmalısınız. Modern ve minimalist bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız ahşap, dar ve uzun bacaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Aksine klasik olmasını istiyorsanız mermer veya cam iskelete sahip dresuarları tercih edebilirsiniz. Dresuarla birlikte metal ve oymalı çerçeveye sahip oval ve büyük bir ayna ile hem şık hem de klasik bir çizgi oluşturabilirsiniz.

Dresuar Fiyatları

Her bütçeye ve zevke uygun modellere dilediğiniz gibi kolayca ulaşabilirsiniz. Dresuar fiyatları sizin seçimlerinize göre değişiklik gösterir. Sade ve detaylardan uzak modelleri, işçiliğin yoğun olduğu modellere göre daha uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Kullanılan malzemeler, işçilik ve işlevlerine göre fiyatlarda değişiklik gösterebiliyor. Fakat diğer mobilyaların aksine dresuarlarda çok fazla fonksiyonel özellik yoktur. Genelde kullanılan materyal ve marka fiyatı etkileyen temel unsurlardır. Ceviz ve benzeri dayanıklı ağaçlardan üretilen modellerde fiyatlar diğer ahşap ürünlere göre daha yüksek olabiliyor.

Dresuar modellerinde diğer mobilyalarda daha az rastlanılan bir durum söz konusu oluyor. Cilasız ahşap dresuarlar son dönemlerde oldukça popüler. Dilerseniz daha uygun fiyatlarda cilasız bir dresuar satın alarak gerekli cila ve boyama işlemini kendi zevkinize göre yapabilirsiniz. Hemen hemen dresuar modelinde cilasız ürünlere ulaşmak oldukça kolay oluyor. Kendiniz zevkinize ve hayallerinize göre dresuarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir